↑ Powrót do ZASTĘPY

-Wiktor Szymański
-Krzysztof Szulc

Z życia zastępu …

Zastęp wywodzi się od już nie istniejącej 8 Suwalskiej Drużyny Harcerzy,,Wawer”, którą założył Dominik Szumiński(DK).

Założycielem zastępu ,,Wawer” jest Bartłomiej Szczedroński, który po uzyskaniu funkcji przybocznego oddał zastęp dla czołowego Piotra Rydzewskiego. Zastęp zmienił swoją nazwę na ,,Husaria”. Po jakimś czasie Piotr Rydzewski został przybocznym, z tej racji że musiał zająć się bardziej drużyną, oddał zastęp w ręce czołowego-Karola Dubina. Karol prowadził zastęp bardzo dzielnie i dobrze, ale nie wiadomo z jakich przyczyn zrezygnował z tej funkcji i ogólnie z harcerstwa. Po tym co się wydarzyło władzę nad zastępem obią Grzegorz Izbicki, który był czołowym u Karola. Zastępowym jest do teraz i dobrze sobie radzi. Tak jak wszędzie: są wzory i upadki. Obecnie po naborze zastęp liczy 11 najbardziej ogarniętych chłopaków. Obrzędowość jest  związana z najgroźniejszą i najsilniejszą jazdą świata. W godle zastępu znajduje się szara podkowa oraz pióro, a piosenką zastępu jest ,,duma rycerska”.